سوالات متداول

آرونیا چیست؟

آرونیا که آن را به اسم چوکوبری (Chokeberry) نیز می­شناسند به عنوان یکی از غنی­ترین منابع آنتی اکسیدان شناخته شده است. این گیاه، گیاه بومی آمریکای شمالی و اروپا است. این گیاه چهرگونه دارد که گونه چهارم آن، ترکیبی از 3 گونه دیگر چوکوبری که به اسم آرونیا شناخته می­شود.

خواص آرونیا:

1.     کمک به کاهش وزن

2.     مصون نگه داشتن از سرطان

3.     افزایش جوانی و شادابی پوست

4.     محافظت کننده زخم معده

5.     ضدالتهاب و سرکوب کننده ویروس­ها

6.     باعث تعادل میزان فشار خون

7.     محافظ چشم ها

8.     سلامت قلب و عروق

 

 

 

انواع روغن زیتون و راه تشخیص روغن زیتون طبیعی تقسیم بندی روغن زیتون و اطلاعات کامل جهت تشخیص روغن زیتون طبیعی و مرغوب:

روغن زیتون به چند دسته فرابکر، بکر، معمولی، تصفیه شده و روغن زیتون تفاله زیتون یا پومیس تقسیم می‌شود.

روغن زیتون فرابکر که به اکسیر سلامتی معروف است بهترین نوع روغن زیتون و بدون استفاده از ماده شیمیایی تهیه می‌شود.

روغن زیتون بکر در درجه بعدی کیفیت بعد از روغن زیتون فرابکر قرار دارد و روغن زیتون معمولی از نظر کیفیت در سطحی پایین‌تر از دو نوع قبلی قرار می‌گیرد.

روغن زیتون تصفیه شده یا بی‌بو در پخت و پز کاربرد دارد و اکثر خواص آن برای اینکه به ذائقه مردم خوش بیاید، گرفته شده است.

روغن تفاله زیتون : این روغن به نام پومیس معروف است و روغن استحصال شده در آن به وسیله حلال‌های شیمیایی از تفاله‌های زیتون به دست می‌آید.

بعد از استحصال روغن زیتون از روغن حجم قابل توجهی تفاله باقی می‌ماند و بین 2 تا 7 درصد روغن زیتون دارد که روغن آن توسط ماده‌ای به نام هگزان استحصال و مصرف آن هم بسیار خطرناک است. روغن تفاله زیتون یا همان روغن پومیس در برخی فروشگاه‌ها عرضه و مردم ندانسته به جای روغن زیتون آن را مصرف می‌کنند.

روغن زیتون طبیعی بویی شبیه علف تازه، سیب و گوجه فرنگی دارد و رنگ آن زرد یا زرد مایل به سبز است. در دو مورد مذکور برای تشخیص روغن زیتون با اضافه کردن اسانس و رنگ امکان تقلب وجود دارد. راه سوم برای تشخیص روغن زیتون فرابکر به این گونه است که یک قاشق از روغن زیتون را در دهان ریخته و آن را در دهان بچرخاند و سپس به همراه هوا آن را پایین دهید، بعد از لحظه‌ای در انتهای گلو احساس تلخی، تندی و تیزی شدید که ممکن است منجر به سرفه شو می‌کنید و سپس بلافاصله این مزه‌ها رفع و به یک مزه بسیار خوب که انگار خوشمزه‌ترین غذای دنیا را خورده باشد، تبدیل می‌‌شود.

 

تائورین چیست؟

تائورین ماده­ای است که از اسپرم گاو تهیه می­شود و باعث تحریم سیستم عصبی و افزایش هوشیاری مغز و رفع خستگی می­شود اما این ماده باعث افزایش ضربان قلب و خطر ابتلا به سکته قلبی نیز می­شود و کسانی که از این ماده استفاده می­کنند تمایل آنها به مصرف الکل نیز افزایش می­یابد. نوشیدنی­هایی که حاوی این ماده هساتند را نمی­توان با نوشیدنی­های الکلی نوشید زیرا به شدت خطرناک است و باعث آسیب رساندن به قلب و سیستم عصبی می­شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.